To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Kelneris staiga susirgo ir jį nuvežė į ligoninę...

Kelneris staiga susirgo ir jį nuvežė į ligoninę. Paguldytas ant operacinio stalo, išsigandęs laukia narkozės ir, pamatęs chirurgą, sako jam:
- Pone daktare, maldauju, greičiau pradėkite!
- Šį stalą ne aš aptarnauju!- atrėžė chirurgas.

  • Per dieną suvalgykite apie 400 gramų daržovių ir vaisių (išskyrus bulves). Jie padės  išvengti nutukimo, sumažins vėžio riziką, cholesterolio kiekį kraujyje, aprūpins organizmą ...

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Prancūzijos, JAV ir Islandijos mokslininkai nustatė genomo sritį, kurio genai apsprendžia ar rūkantis asmuo sirgs plaučių vėžiu. Rūkymas sukelia devynis iš dešimties plaučių vėžio ...

Paprastasis kiškiakopūstis

Paprastasis kiškiakopūstis (zuikio dobilėlis) - daugiametis 5-12 cm. aukščio žolinis augalas. Šakniastiebis ilgas, plonas, šliaužiantis, dažnai apšepęs rausvais mėsingais žvyneliais, iš jo išauga ilgakočiai lapai. Lapkotis plonas, 2-10 cm. ilgio, žalsvas, rausvas arba raudonas, plaukuotas. Lapai trilapiai, apaugę retais, ilgais, baltais, prigulusiais plaukeliais; naktį arba darganotą dieną nulinksta ir susiglaudžia. Žiedai pavieniai, kaip ir lapai, išauga iš šakniastiebio. Vainiklapiai 5, balti, su violetinėmis arba rožinėmis gyslelėmis ir dažnai geltona dėme prie pamato.

Žydi gegužės-birželio mėnesiais. Vaisius- penkiakampė dėžutė, kuri prinokusi plyšta ir su didele jėga išsvaido sėklas. Kiekviename lizde yra 1 arba 2 mažos, rudos, išilgai briaunotos sėklos. Dauginasi sėklomis, plinta šakniastiebiais.

Auga ūksminguose spygliuočių ir mišriuose miškuose, krūmuose. Ypač gausiai auga kiškiakopūstiniuose eglynuose. Mėgsta vidutinio drėgnumo derlingus dirvožemius. Paplitęs visoje Lietuvoje. Labai dažnas.

Vaistams kiškiakopūstis vartojamas tiek šviežias, tiek džiovintas. Augalo lapeliai ir žiedeliai turi daug vitamino C, taip pat vitamino K, karotino, organinių rūgščių.

Anksčiau buvo naudojamas vaistams nuo skorbuto ir kaip priešnuodis, apsinuodijus arsenu. Maistui galima vartoti tik nedideliais kiekiais, nes oksalo rūgštis ir kalio oksalatas kenkia inkstams. Seniau iš lapų buvo gaunama oksalo druska, vartojama dažant kartūną, šilką, vilną. Kiškiakopūsčio sultimis iš audinių ir popieriaus galima pašalinti rašalo ir rūdžių dėmes.


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai