To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Kai jus nusišypsote, man kyla noras pasikviesti jus į...

- Kai jus nusišypsote, man kyla noras pasikviesti jus į svečius.
- Mielai ateisiu. Kur jūs gyvenate?
- Geriau į polikliniką. Aš - dantų gydytoja.

  • Nėštumo metu valgykite kepenis. Tačiau tai turi būti galvijo kepenys, pirktos iš patikimo ūkininko.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Butanas 2004 m. lapkritį tapo pirmąja valstybe pasaulyje, kurioje visiškai uždrausta prekyba tabako gaminiais. 2005 m. buvo uždrausta rūkyti.

Atsisveikiname su sauskelnėmis

Išmokti naudotis naktipuodžiu vaikui yra labai sunku. Ligi šiol jis savo gamtinius reikalus atlikdavo spontaniškai - bėgiodamas, žaisdamas ir visai nekreipdamas į tai dėmesio. Ir štai vieną dieną tėvai liepia sėstis ant keisto plastikinio kubiliuko. Dabar vaikas net nenori keisti vystyklo, nors iki šiol jis tai darė šypsodamasis. Pasiekę šį raidos tarpsnį vaikai pirmą kartą pajunta, ką reiškia būti pabartam, atstumtam, jie jaučia, kad tėvai nėra jais patenkinti. O, regis, niekas nepasikeitė.

Pratinant vaiką prie švaros prireikia tiek vaiko, tiek ir tėvų pastangų. Svarbiausia, kad šis mokslas nepakenktų abipusiam artumui: vaikas ir toliau jaustųsi mylimas, o tėvai - laimingi, stebėdami, kaip vystosi jų mažylis.

Nuo ko pradėti?

Nėra idealaus būdo, kaip tai daryti. Norint parinkti pačią geriausią, labiausiai vaiko pomėgius atitinkančią metodiką, reikia jį gerai pažinoti.
Geriausia yra pradėti nuo naktipuodžio. Klozetas daugeliui vaikų yra per daug didelis iššūkis. Tiesa, kai kurie jų rodo didelį susidomėjimą klozetu ir noriai juo naudojasi. Tada pravartu pagalvoti apie tai, kaip vaikui šį žingsnį palengvinti - įtaisykite laiptelius, specialų klozeto dangtį. Bet dažniausiai vaikai pradeda nuo naktipuodžio. Iš pradžių reikia su juo apsiprasti - paliesti, apžiūrėti. Kai kurie vaikučiai kartu su tėvais eina į parduotuvę jo pirkti. Kiekvienas bandymas yra tuo malonesnis, kuo labiau jis pasiseka. Tad pirmą kartą pasodinti vaiką ant naktipuodžio geriausia tada, kai tikimės gerų rezultatų - po maitinimo, atsibudus, praėjus kelioms valandoms, kai vaikas žaidžia, prieš maudymą, kai į vonią leidžiamas vanduo. Jeigu mažylis ir nieko nepadarė, bet ant puoduko nerimsta, negalima jo versti sėdėti. Galima tik pabandyti.

Kada atsisakyti sauskelnių?

Iš pradžių, kol dar tik pradėjome vaiką pratinti prie naktipuodžio, kaip ir anksčiau, jis turi būti su vystyklu. Svarbiausia, kad mažylis laisvai jaustųsi. Kai vaikas jau galės pranešti apie savo poreikius ir išmoks atsisėsti ant puoduko arba klozeto, vietoj sauskelnių galėsime jam užmauti kelnaites. Daugumai vaikų kelnaitės labai patinka, nes su jomis jie jaučiasi „labiau suaugę".
Kelnaitės turi būti patogios ir lengvai skalbiamos. Gerai būtų pradėti nuo vienkartinių kelnaičių, nes, pratinant vaiką prie puoduko, savaime aišku, kartais nepasiseka. Vaikas turi žinoti, kur yra švarios kelnaitės, kad pats galėtų jas pasikeisti. Tėvai taip pat turi būti pasirengę bet kuriuo metu pakeisti vaikui kelnaites. Tai ypač svarbu, kai Jūs ne namuose, o einate pasivaikščioti ar svečiuojatės pas pažįstamus. Galima su vaiku susitarti, kad tokiais atvejais jis pabus su sauskelnėmis.

Iš pradžių pratinkime vaiką prie puoduko dieną, nes jam lengviau kontroliuoti savo organizmą nemiegant.

Kada galima tikėtis „sausos nakties"?

Pratinti vaiką, kad išmiegotų sausas visą naktį, galima tada, kai jis jau gerai išmoksta pasiprašyti ant puoduko dieną. Patartina pasodinti mažylį ant puoduko prieš miegą. Kada vaiką sodinti ant puoduko - labai individualus klausimas. Kai kurie vaikučiai nepabunda iš miego net tėvų iškelti iš lovelės; juos tiesiog reikia naktį pasodinti ant puoduko. Kiti sodinami staiga pradeda verkti, priešintis. Jeigu taip yra - geriau naktį nesodinti vaiko ant puoduko, o palaukti, kol jis paaugs ir pats sugebės išbūti nesišlapinęs visą naktį. Tokiems vaikams nakčiai galima užmauti sauskelnes.

Nepaisant to, ar vaikas visada prašosi ant puoduko ar ne, tėvams bet kada reikia būti pasiruošusiems staigmenai. Svarbu nakties viduryje neišbudinti vaiko ilgam iš miego ir neišsibudinti patiems. Po paklode padėta klijuotė puikiai apsaugo čiužinį. Jeigu po klijuote patiesime dar vieną paklodę, naktį pakaks ištraukti šlapią paklodę su klijuote ir vaikas vėl bus sausas.

Vasara yra puikus metas pratinti vaiką prie puoduko. Jeigu Jūsų vaikui 15-20 mėnesių - galite pradėti. Linkime sėkmės!


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

:( labai tikėjausi surasti kokią info sudėtingesniems atvejams kai pratinimasis prie puoduko nesiseka, bet deja :( mūsų vaikis jau virs 2,5 metu, nakties metu jau ismiega be pamperso sausas senokai, bet vat su pasiprasymu ant puoduko reikalai nejuda i prieki viskais

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai