To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Kaimo keliuku didžiuliu greičiu važiuoja gydytojas...

Kaimo keliuku didžiuliu greičiu važiuoja gydytojas. Šalia sėdinti jo žmona sako:
- Važiuok lėčiau, nes dar policininkas sustabdys.
- Nesustabdys, aš jam liepiau visą dieną gulėti lovoje.

 

  • Nėščioji turi kuo daugiau būti gryname ore. Tai jos kūdikiui padės išvengti rachito.

Vaistų paieška

Įveskite ieškomo vaisto pavadinimą Lietuvių ar originalia Lotynų kalba.
Įveskite ligos kodą arba pavadinimą kuris Jus domina.
  • Pasaulyje gimdos kaklelio vėžys yra antra pagal dažnį moterų mirties nuo vėžio priežastis po onkologinių krūties ligų.

Sapnų paslaptys

Žmogus sapnuoja trečdalį savo gyvenimo. Kodėl taip yra, iki galo neaišku. Manoma, kad sapnai padeda smegenims perdirbti informaciją ir ją susisteminti. Kai kurie žmonės tiki, kad sapnuojant dvasia palieka kūną ir keliauja į paralelinius pasaulius. Psichologai mano, kad sapnai susiję su nesąmoningąja proto dalimi - prisiminimais, mintimis, senais sapnais. Miegas būna gilus arba lengvas, kai greitai bėgioja akių obuoliai. Sapnuojant šios miego formos kaitaliojasi: senstant vis rečiau matomi gražūs, jausmingi sapnai. Mokslininkai mano, kad retai sapnuojantys žmonės linkę į depresiją, greitai susierzina, yra agresyvūs. Sapnai turi mums didelę įtaką.

Seni įsitikinimai

Senovės Pietų Viduržemio jūros pakrantės civilizacijos sapnus laikė svarbiausia ir neatsiejama gyvenimo dalimi. Žmonės manė, kad juos siunčia dievai, o babiloniečiai ir asirai netgi statydavo šventoves sapnų dievams.

Senovinių uolų tyrinėtojai mano, kad neandertaliečiai sapnus piešė. Manoma, kad pirmasis piešinys atsirado prieš 3000 metų iki mūsų eros. Panašūs piešiniai buvo rasti kasinėjant Mesopotamijoje, Slabu šventykloje. Juose buvo pavaizduoti karingo karaliaus Gilgamešo, kurį kamavo košmarai, sapnų fragmentai. Jo motina aiškindavo sapnus. Ji buvo pirmoji tuo užsiėmusi moteris.

Senovės egiptiečiai tikėjo, kad per sapnus dievai juos perspėdavo, o sapnai yra vartai į kitą pasaulį. Pagal padavimą, egiptiečiai - aklas ir paralyžiuotas - susapnavo dievą Serapį, nurodžiusį, kaip jiems išsigydyti. Jie tikėjo, kad apsireiškimai sapnuose gali padėti pasveikti, nugalėti priešą, todėl atlikdavo įvairius ritualus.

Senovės graikai sapnus suskirstė į dvi rūšis. Vieni buvo reikšmingi, siųsti dievų, kad būtų lengviau išspręsti problemas, o kiti - asmeniniai, su jais dievai nesusiję. Graikai labai domėjosi sapnų „mokslu". Aiškiaregys Artemidorusas parašė pirmąjį sapnininką. Šioje 5 tomų knygoje buvo aprašyti 3000 sapnų, juos papasakojo realūs žmonės. Artemidorusas priėjo išvadą, kad sapnai yra aktualūs tik pačiam žmogui. Daugelis romiečių su juo nesutiko, jie manė, kad tai susiję su aiškiaregyste.

Kinai tikėjo, kad sapnas kabo kažkur tarp dangaus ir žemės, jam išaiškinti daug reikšmės turi data, planetų išsidėstymas ir kt.

Visoms tautoms sapnai buvo svarbi gyvenimo dalis, jos tikėjo, kad nakties regėjimai yra dievų siųsti. Prisiminkite įvykį, aprašytą Biblijoje. Dievo siųstas angelas Juozapui apsireiškė sapne ir pranešė, kad Marija laukiasi.

Sapnai - pranašiški?

Žmonės visada domėjosi praeitimi, o sapnai buvo informacijos šaltinis. Kol mokslininkai tvirtino, kad sapnai yra pasąmonės žaismas, istorikai pateikia faktų, kad jie reiškia daug daugiau. Štai Amerikos prezidentas A.Linkolnas dvi savaites prieš savo mirtį sapnavo, kad guli karste. Napoleonas ir Hitleris sapnavo pranašiškus sapnus, kaip jie užkariauja miestus, laimi mūšius.

Daugelis analitikų rekomenduoja užsirašyti sapnus. Jei koks nors sapnas, susijęs su tuo, kas kelia nerimą, nuolatos kankina, reikia tai susieti su realiu gyvenimu. Jie greičiausiai nurodo spręstiną problemą.

Per besikartojančius sapnus pasąmonė kartais bando parodyti pavojingą situaciją, kurią realiame gyvenime ignoruojame. Jis gali kartotis tol, kol ji bus išspręsta.

Kaip išaiškinti sapnus?

Mes nesapnuojame nieko, ko nepatyrėme iki sapno. Sapnuojant pasąmonė palaiko šiokį tokį ryšį su protu. Mums svarbu išsiaiškinti ribą tarp proto reakcijos ir emocijų.

Kiekvienas sapnas turi tematiką. Kai sapnai turi daug siužetų, sunku suprasti, apie ką jie, todėl greitai užsimiršta. Juose visi įvykiai ir detalės yra susiję.

Pavyzdžiui, jei sapnuojate, kad tamsią lietingą naktį vejasi tamsiai apsirengęs žmogus, visa tai vyksta kalno viršuje, tai sapnas sudarytas iš šių elementų: ieškojimas, kalnas, žmogus, nepažįstamasis, tamsa, naktis, lietus, grėsmė. Norėdami išsiaiškinti sapną, šių žodžių paieškokite sapnininke.

Jausmai sapne taip pat stiprūs ir reikšmingi. Norint išsiaiškinti sapną, pirmiausia reikia paieškoti paralelių su realybe. Jeigu jūsų gyvenime vyksta kokios permainos ar jos turi greitai įvykti, sapnininke paieškokite su ta situacija susijusių simbolių. Jame vienas žodis dažniausiai turi kelias reikšmes, tačiau juo aklai tikėti irgi neverta.

Geriausia sapną išsiaiškinti pačiam. Visų sapno detalių paprastai žmonės neprisimena, todėl sapnuojant reikia pabandyti kontroliuoti įvykius norint viską gerai įsidėmėti. Tokie abstraktūs dalykai, kaip laikas ir kosmosas, jėga ir garbė ir kt., gali būti susiję. Tai gali reikšti konkretų dalyką arba būti jo simboliais. Todėl kaskart atsikėlus reikia išanalizuoti sukeltus sapno jausmus.

Aiškus sapnas

Aiškus sapnas - kai supranti, kad sapnuoji ir gali puikiai save kontroliuoti. Daugelis psichologų mano, kad taip padaryti gali žmogus, turintis stiprų ryšį su savo vidiniu „aš".

Austrų neurologas ir psichoanalizės pradininkas Zigmundas Froidas pirmasis sapnų išaiškinimą pradėjo traktuoti kaip mokslą. Jis manė, kad sapnuojant vyksta pasąmonės ir proto „dialogas". Pasak jo, sapnai yra simbolis, kas turėjo iš tikrųjų įvykti gyvenime, ar įvykių variacijos. Jo kolega Karlas Gustavas Jungas su tuo nesutiko. Jis tikėjo, kad sapnai susiję su sveikata, kad kiekvienas yra unikalus, nepasikartojantis.

Kai kurie žmonės tvirtina, kad nesapnuoja. Netiesa. Paprasčiausiai jie nesugeba įsiminti. Sapnų analizė ir apmąstymai padeda juos lengviau suprasti, o dienoraštis - prisiminti. Jį reikia laikyti netoli lovos ir tik prabudus užsirašyti. Taip daryti dvi savaites. Paskui bus lengva suprasti perspėjimus.

Kankinantys košmarai

Košmarai - stiprių emocijų sapnai, keliantys baimę, stiprų nerimą, netgi siaubą. Jis gali prabudinti netgi naktį. Tipinis košmarų siužetas - jūs patiriate skausmą arba jums gresia pavojus ir kankina bejėgiškumas. Sapnuojantiesiems košmarus tai nėra būdas atgauti jėgas, o tikra kančia.

Nors sapnai sukelia stresą, jie perspėja ir apie gresiančius pavojus. Jei tai yra jų priežastis, jie tęsis tol, kol nebus išspręstos problemos.

Kartais košmarai perspėja apie ligą ar yra išprovokuoti stiprių vaistų. Pastebėta, kad košmarus sapnuoja jautrūs ir kūrybingi, lakios fantazijos žmonės.

Norint gerai išsimiegoti visų pirmiausia reikia įsirengti patogų miegamąjį. Jis turi būti gerai išvėdintas prieš naktį.

Negalima eiti miegoti sudirgusiam. Nusiraminkite, paklausykite tylios ar relaksacinės muzikos, užsidekite aromatinę žvakę, naudokite aromatinius aliejus, išsimaudykite šiltoje vonioje. Tai padės atsikratyti neigiamos energijos.

 


Nemokamai elektroninė knyga apie seksą, sekso pozas. Visiems užsiregistravus. Registracija knygai.

Komentarai

Skelbti naują komentarą

Šio laukelio turinys bus laikomas privatus ir nerodomas viešai.
  • You may quote other posts using [quote] tags.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai

Daugiau informacijos apie teksto formatavimą

To prevent automated spam submissions leave this field empty.



Literatūra, forumas, komentarai

Be Sos03 leidimo draudžiama naudoti ir platinti www.Sos03.lt esančią tekstinę ir grafinę informaciją kitose interneto svetainėse ar žiniasklaidos priemonėse. Autorių teisės priklauso Sos03, jeigu nenurodyta kitaip.

Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai